במציאות בה אנו חיים כיום הגעה לספא תורמת לתחושת רוגע. מי מאתנו לא חולם על קצת שקט אחרי יום עבודה ארוך? לא רק אנשים העובדים משרה מלאה מגיעים לספא, אלא גם ספורטאים המקפידים על שגרת אמונים וזקוקים לטיפולים לשחרור השרירים.

 לצד טיפולי הספא המסורתיים ניתן לראות כיום טיפולים הכוללים צמחי מרפא. אותם צמחים אשר ניתן לראותם גם בבתי המרקחת נכנסו בשנים האחרונות לספא ומטפלים רבים עושים בהם שימוש לטובת מטופלים. בתקופה בה רבים מוצאים לנכון לפנות לטיפולים שונים על מנת להרגיע את הנפש כתוצאה מהצטברות מתח בחיי היום יום, זה רק טבעי כי אותם צמחים יתפסו מקום של כבוד במקום כמו ספא הנועד לסייע בשיפור מצב הרוח ואף בשיפור בעיות רפואיות.

 

מהם צמחי מרפא

צמחי מרפא הם שם של מגוון רחב של צמחים אשר מהם ניתן להפיק תרופות שונות המסייעות במגוון בעיות רפואיות. במקומות רבים בעולם נהוג לעשות שימוש בצמחים הנ"ל על פני שיטות הרפואה הקונבנציונלית. כיצד? אם אתם סובלים מבעיות רפואיות שונות כגון כוויות או כאבי ראש- ניתן לעשות שימוש באותם צמחים לצורך ריפוי.

 

מה תרומתם במהלך טיפול ספא

אם עד עכשיו עסקנו בהסבר אודות צמחי מרפא, הרי כעת נדון בשאלה החשובה באמת- כיצד אותם צמחים מסייעים בטיפול בספא?  מקומות רבים המעניקים טיפולי ספא משלבים את הצמחים בטיפולים- שילוב של שמנים המופקים מהצמחים גורם לתחושת רוגע.

 כפי שהזכרנו קודם לכן, אותם צמחים מהווים חלק מגישת טיפול הוליסטית הדוגלת בפתרון בעיות רפואיות תוך התייחסות לגוף ולנפש. הטיפול מתייחס לא רק לסימפטומים אלא גם לגורמים. מה למשל? לא מעט אנשים מגיעים לטיפולי ספא כשהם במצב בריאותי לא טוב – הם סובלים מכאבי גב וכאבי ראש. הרפואה ההוליסטית בוחנת את הגורמים אשר הביאו למצב הזה למשל לחץ בעבודה או בבית. היות וישנו מגוון רחב של צמחים, חשוב מאד לאבחן את האדם המגיע לטיפול על מנת להתאים לו את הצמח המתאים עבורו לצורך פתרון הבעיה.

 

איזה טיפול ניתן לקבל

 אחד הטיפולים הפופולריים ביותר בקרב מטופלים הינו עיסוי באמצעות שקיות צמחים. אותן שקיות עשויות מבד כותנה והמילוי כולל סוגים שונים של צמחים תוך חימום בסיר אידוי לצורך ריפוי. מקור העיסוי בתאילנד, אך כיום ניתן לראות מקומות רבים בארץ המעניקים את הטיפול.

 

באילו בעיות ניתן לטפל? כפי שהזכרנו קודם לכן, אותם צמחים נועדו לטיפול במגוון בעיות. מטפלים עושים שימוש בעיסוי מסוג זה על מנת לטפל בבעיות עור שונות, וכן כאבי שרירים. העיסוי מעניק למטופלים תחושת שלווה נהדרת, אך חשוב לציין כי יש לבחור מקום איכותי על מנת ליהנות מהתוצאה. הגעה לספא איכותי המעסיק מגוון רחב של מטפלים בעלי ניסיון הינו פרמטר חשוב מאד בהצלחת הטיפול.