מגיע לכם להנות מהחבילות המיוחדות שלנו

השאירו מספרכם כאן ונציגנו יתאמו אתכם ביקור מיידי בספא

emerladspa

רפלקסולוג

תחום הרפואה המשלימה התפתח באופן ניכר בשנים האחרונות. פעם, רק אחדים הכירו את הסגולות הנפלאות של הטיפולים השונים, אולם כיום, אין כמעט אדם שלא יודע או נעזר בטיפולים המוצעים בתחום. טיפולים אלו מסתמכים על מגוון נהדר של כלים ושיטות כשאחת מהן היא הרפלקסולוגיה. במקביל להתפתחות הרפלקסולוגיה, התפתח גם מקצועו של המטפל בשיטה זו, קרי רפלקסולוג.


מהי רפלקסולוגיה?

לפני שנבחן מהו רפלקסולוג והיכן ניתן לקבל טיפולי רפלקסולוגיה, כדאי שנשפוך מעט אור אודות השיטה כולה. רפלקסולוגיה החלה את דרכה עוד בימי קדם, כאשר ישנן עדויות לטיפולים רפלקסולוגים עוד בימי מצרים ויוון העתיקות.

השיטה פותחה ביתר שאת בראשית המאה העשרים, לאו דווקא בידי רפלקסולוג, אלא בעזרתו של רופא קונבנציונאלי, ויליאם פיצג'רלד, שהתמחה ברפואת אף אוזן גרון. השיטה קיבלה העמקה ופיתוח נוספים בשנות הארבעים בידי יוניס אינגהם, שאף העניקה לשיטה את שמה המוכר כיום.

שמה של השיטה מבוסס על המילה רפלקציה, המביעה הן השתקפות והן רפלקס. ואכן, שתי מילים אלו מביעות את הבסיס של השיטה כולה. על פי שיטת טיפול זו, כפות הרגליים משקפות את יתר איברי הגוף ומייצגות אותם. על כן, רפלקסולוג הלוחץ, מעסה ומטפל בנקודות אלו יכול ליצור רפלקס, המעורר את האזורים המיוצגים ולגרום להחלמה והקלה.


מפת האיברים המיוצגים בכפות הרגליים

רפלקסולוג מטפל בגוף באמצעות התמקדות בכפות הרגליים. על פי הרפלקסולוגים, כפות הרגליים מייצגות את כלל האיברים בגוף, בהתאם למיקומם. בכדי לטפל באיבר מסוים, יש לטפל בנקודה המייצגת אותו בכפות הרגליים. על פי משנתו של רפלקסולוג, ניתן לטפל בגוף ובנפש כאחד, תוך טיפול ומניעה של חסימות אנרגיה למיניהן. לעיתים, ניתן לחוש את חסימות האנרגיה הללו, המכונות קריסטלים, בגבשושיות ברגליים.

 כפות הרגליים מייצגות את איברי הגוף באופן כרונולוגי, על פי מיקומם. בצורה זו, קצות הבהונות ייצגו את המוח, בעוד העקב ייצג את עצם העוקץ. יתר על כן, איברי הגוף מיוצגים במפת הנקודות שעל כפות הרגליים בהתאם למיקומם בגוף. על כן, רגל ימין תייצג את צד ימין של הגוף בעוד רגל שמאל תייצג את צד שמאל של הגוף.

בהתאם, רגל ימין תכלול נקודות שאינן נמצאות ברגל שמאל. לדוגמא, בכדי לטפל בכיס המרה, רפלקסולוג יטפל וילחץ על נקודה ברגל ימין המייצגת את האיבר. עם זאת, אם רפלקסולוג יבקש לטפל בטחול או בלב, או אז יטפל בנקודות המייצגות איברים אלו ברגל שמאל.


איך רפלקסולוג יכול לסייע לכם?

רפלקסולוג יכול לתרום בדרכים רבות מספור. ראשית, באמצעות טיפול, עיסוי, לחיצה, חימום והנעה של הנקודות המייצגות את האיברים השונים, ניתן לטפל באיברים הללו ולהזרים את האנרגיה החסומה בגוף. רפלקסולוג יכול לסייע לכלל המערכות בגוף, כמו גם לעזור בהחלמה של איבר אחד מסוים.

שנית, רפלקסולוג יכול לסייע בהקלה, הרגעה והרפיה של הגוף כולו, בייחוד מאחר ומדובר בטיפול מרגיע ומפנק. עם זאת, יש לזכור כי מגע ידי רפלקסולוג, אינו מתאים לכל אחד. אלו שלא אוהבים שנוגעים להם ברגליים ומצטמררים בכל פעם שהם מגיעים לפדיקוריסטית, עלולים להתאכזב ממגע ידיו של רפלקסולוג ועדיף כי יפנו אל טיפולים מועילים אחרים. אלו שכן נהנים ממגע ברגליהם, יוכלו לגלות את נפלאות הרפלקסולוגיה.


היכן ניתן ליהנות מטיפולי רפלקסולוגיה?

רפלקסולוג מעניק את שירותיו בשני מקומות עיקריים – קליניקה פרטית ומכוני ספא. בין מגוון מכוני הספא הקיימים בארץ, תוכלו ליהנות מטיפולי רפלקסולוגיה גם בספא אמרלד. בספא מפואר ומפנק זה, תוכלו ליהנות מטיפולים מהנים כגון עיסוי משולב, עיסוי זוגי, טיפול באבנים חמות, טיפול פנים, וכמובן, מטיפולי רפלקסולוגיה איכותיים.

ספא בתל אביב - אמרלד ספא במלון דן פנורמה
x